Strach przed ginekologiem: najlepsze wskazówki na zrelaksowane badanie

Wizyty u ginekologa to naprawdę nic innego jak rozrywka. Ale niezwykle ważne jest, aby stawić się na profilaktyczne badania lekarskie! Ujawniamy wskazówki, których możesz użyć, aby położyć kres dyskomfortowi u ginekologa.

 

Wizyta u lekarza nigdy nie jest wysoko na naszej liście naszych ulubionych zajęć. Jednak oprócz wizyty u dentysty wizyta kontrolna u ginekologa jest dla wielu szczególnie nieprzyjemna. Często wstydem jest eksponowanie okolic intymnych przed nieznajomym i demonstrowanie ewentualnych problemów zdrowotnych. Lęk przed bólem podczas tego czułego badania dręczy również wiele kobiet. Na szczęście to zmartwienie jest zwykle bezpodstawne! Powiemy Ci tutaj, dlaczego zdecydowanie powinieneś się umawiać na wizyty i jakich wskazówek możesz użyć, aby pozbyć się dyskomfortu.

Dlatego tak ważne są regularne wizyty u ginekologa. Pierwsza wizyta u ginekologa jest zalecana na całym świecie, gdy zaczyna się pierwsza miesiączka. Najpóźniej w przypadku dolegliwości, chęci antykoncepcji lub w wieku 16 lat każda kobieta powinna była udać się do gabinetu ginekologicznego.

Generalnie zaleca się przeprowadzanie corocznych profilaktycznych badań lekarskich. Częściej w zależności od stanu zdrowia, wieku i historii rodziny.

Dotrzymanie tych terminów jest bardzo ważne! Na przykład wczesne objawy raka piersi lub szyjki macicy można wykryć w odpowiednim czasie. Nawet choroby (przenoszone drogą płciową), które są bezobjawowe, można wykryć, zanim spowodują trwałe uszkodzenia. Więcej o badaniach przeczytasz na stronie https://doktor.waw.pl/zakres-uslug-2/.

 

Strach przed ginekologiem: te wskazówki pomogą

Właściwy lekarz
Ważne jest, abyś znalazł lekarza, z którym jesteś w harmonii. Nie wahaj się zapytać o to z przyjaciółmi: Czy jest tu praktyka, którą można ci polecić na podstawie osobistych, pozytywnych doświadczeń?

Możesz również zastanowić się, z którą płcią czujesz się bardziej komfortowo. Niektóre kobiety wolą ginekologa, ponieważ czują się mniej skrępowane w stosunku do tej samej płci. Inni są jednak zdania, że ​​lekarze-mężczyźni postępowali szczególnie ostrożnie, ponieważ w mniejszym stopniu potrafią ocenić wrażliwość żeńskich narządów płciowych na podstawie własnego doświadczenia. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i zobacz, z kim czujesz się bardziej komfortowo.

Jeśli masz poważne obawy, możesz je wcześniej wyrazić telefonicznie podczas umawiania wizyty. W ten sposób asystenci dyżurni mogą zapewnić, że ginekolog będzie miał wystarczająco dużo czasu na wizytę.
Jeśli to nie pasuje, nie trać nadziei! Umów się na wizytę w innym gabinecie – na pewno znajdziesz lekarza, z którym poczujesz się komfortowo.

Uczciwa komunikacja
Jeśli czujesz się nieswojo, poinformuj o tym swojego lekarza na początku. Więc wie, jak sobie radzisz i może odpowiedzieć w przyjazny sposób. Rozpraszająca rozmowa może również pomóc złagodzić sytuację. Poproś swojego lekarza, aby dokładnie wyjaśnił, co robi. To nie tylko pozwala skupić się na czymś innym, ale także usuwa strach przed nieznanymi urządzeniami lub procedurami.

Wybierz ginekologa, który Ci odpowiada. Zajmij się strachem i poproś o szczegółowe wyjaśnienie wszystkiego. Możesz nawet zabrać ze sobą lustro – wielu mniej się boi, kiedy wie lub widzi, co się właściwie dzieje.

Noś wygodne ubranie
Chodzenie po gabinecie zabiegowym z nagą dolną częścią ciała i siedzenie na fotelu do badań może być niewygodne. Wybierz odpowiednią odzież przed wizytą: koszula , sukienka lub spódnica w rozmiarze XXL zapewnia lekarzowi niezbędny dostęp, ale nadal czujesz się trochę bardziej zakryty.

Badania kontrolne w okresie
W rzeczywistości, umawiając wizytę, należy zwrócić uwagę na to, czy w tym momencie spodziewasz się miesiączki . Często kobiety czują się w tych dniach bardziej nieswojo. Ponadto niektóre testy, takie jak wymazy, mogą nie być możliwe z powodu nadmiernego krwawienia.
Wybierz wizytę, kiedy nie będziesz miała miesiączki – wtedy nie musisz się martwić o zakłócenie przepływu krwi.

Odświeżyć
Należy umyć się przed wizytą, zarówno dla dobrego samopoczucia, jak i szacunku dla leczącego Cię lekarza. Nie ma jednak potrzeby golenia nóg ani okolic narządów płciowych . Niezależnie od tego, czy nie robisz tego w zasadzie, czy po prostu nie masz czasu: ginekologa w ogóle to nie obchodzi! Dba o Twoje zdrowie, a nie włosy na ciele.

Nagroda
Czy wizyta u ginekologa jest dla Ciebie egzaminem i czy po jego ukończeniu odciąża Twoje serce? Wtedy możesz być dumny z umówionego spotkania i wynagrodzić się za to. Podaruj sobie kawałek ciasta w ulubionej kawiarni lub buty, które marzyłeś od tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *