Cztery sposoby, w jakie nowoczesna technologia zmieniła domy, w których mieszkamy

W dzisiejszych czasach nowoczesna technologia jest wszędzie; z samochodu i urządzenia, na którym czytasz ten post, po telewizor, samoloty i wiele więcej. Niepowstrzymany rozwój technologii ukształtował nasz świat i ukształtował nasze życie w to, czym jest dzisiaj; nie tylko pomogła ukształtować świat, w którym żyjemy, ale także wywarła niezaprzeczalny wpływ na ludzką kulturę i społeczeństwo . Nie powinno więc dziwić, że nasze domy ewoluują, aby korzystać z różnych technologii znajdujących się wokół nas, od inteligentnych liczników i asystentów głosowych po elektryczne rolety, tablety i nie tylko.

Inteligentne urządzenia mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi alternatywami. Dają właścicielom domów większą kontrolę nad ich domami, pozwalają na większe bezpieczeństwo, zapewniają dodatkowe wygody i luksusy, a przy tym pozwalają być bardziej przyjaznym dla środowiska. Podobnie jak lokaj lub pokojówka, inteligentne urządzenia wykonują pracę za Ciebie, dzięki czemu nie musisz tego robić, dzięki czemu możesz się bardziej zrelaksować, a mniej pracować. Inteligentne urządzenia oferują lepsze, wygodniejsze życie; i obiecaj mniej stresu, jednocześnie utrzymując łączność.

W związku z tym opracowaliśmy listę ośmiu unikalnych sposobów, w jakie nowoczesna technologia zmieniła domy, w których żyjemy. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i znajdź element technologiczny, który chcesz mieć w swoim domu!

Technologia pomogła nam połączyć

Wynalezienie szybkiego łącza szerokopasmowego w domu oznacza, że ​​połączenia dial-up są dla większości ludzi nostalgiczną pamięcią. Obecnie osoby korzystające z łącza szerokopasmowego w domu mogą przesyłać strumieniowo filmy i muzykę, przeglądać Internet, nawiązywać połączenia wideo i szybko pobierać duże pliki. Teoretycznie połączenie internetowe nie tylko ułatwiło nam życie i zapewniło więcej rozrywki, ale także łącze szerokopasmowe działa jako brama dla innych inteligentnych urządzeń domowych.

Co więcej, w ślad za rozwojem technologii powstały telefony komórkowe i tablety, które ułatwiły nam przeglądanie internetu bez kłopotów z konfiguracją komputera; Liczba wyszukiwań internetowych na urządzeniach mobilnych przewyższa teraz liczbę wyszukiwań przeprowadzanych na komputerze. Łączność szerokopasmowa pozwoliła nam również kontrolować nasze inteligentne urządzenia za pomocą aplikacji mobilnych z naszych smartfonów, nawet gdy jesteśmy poza domem.

Technologia podnosi jakość naszej domowej rozrywki

Dzięki postępowi w nowoczesnej technologii nie musimy już wychodzić z zacisza własnego domu, by cieszyć się satysfakcjonującą rozrywką. Nostalgiczne są czasy, kiedy musieliśmy postawić stopę w kinie, aby zobaczyć najnowszy hit kinowy. W dzisiejszych czasach usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Disney+, pozwalają nam na ten luksus z własnego telewizora i kanapy, w pełnej rozdzielczości HD i dźwięku przestrzennego dzięki wynalezieniu inteligentnych urządzeń domowych, takich jak głośniki. Ponadto łatwo dostępne subskrypcje strumieniowego przesyłania wideo nie tylko zaspokajają potrzeby hitów; ludzie mają również dostęp do najnowszych seriali, filmów dokumentalnych, a nawet musicali.

Nowoczesna technologia pomogła również podnieść bardzo powszechną obecność w krajowym systemie rozrywki domowej; konsola do gier. Dawno minęły czasy, w których musieliśmy iść do salonu gier, aby zagrać w nasze ulubione gry; dzięki obecności różnych konsol do gier każdy może uzyskać dostęp i cieszyć się tysiącami gier, a wszystko to w zaciszu własnego domu. Ponadto, dzięki internetowi i grom online, gracze nie potrzebują już fizycznego towarzysza zabaw, gdy można go zdobyć przez Internet, z dowolnego miejsca na świecie.

Technologia zmniejszyła zapotrzebowanie na piloty

Dawno minęły czasy, gdy tysiące różnych pilotów zaśmiecało stolik do kawy lub panowała panika przed zgubieniem jednego z nich, ponieważ teraz możesz używać głosu do sterowania domowym systemem rozrywki. Popularne inteligentne urządzenia domowe, takie jak Amazon Echo / Echo Dot i Google Home, pozwalają zarządzać wszystkimi aspektami gospodarstwa domowego za pomocą samego głosu i eliminują potrzebę podawania jakichkolwiek haseł. Dzieje się tak, ponieważ Twój asystent głosowy rozpoznaje Twój głos i kojarzy go z Twoim kontem.

 

Polecenia głosowe również ułatwiły uzyskiwanie informacji, ponieważ inteligentne urządzenia domowe oferują natychmiastowy dostęp do informacji online. W przeciwieństwie do używania komputera do wpisywania zapytania w wyszukiwarce, możesz zadać pytanie – a urządzenie szuka odpowiedzi online. Konieczność korzystania z laptopów, tabletów lub komputerów stacjonarnych do łączenia się z Internetem jest zastępowana przez inteligentne urządzenia domowe, ponieważ uzyskują one dostęp do Internetu znacznie wydajniej, bez konieczności poruszania mięśniami.

Co więcej, możesz także używać poleceń głosowych do wielu innych rzeczy poza dostępem do Internetu. Możesz ich używać do sterowania różnymi urządzeniami; aktywuj żaluzje elektryczne za pomocą Amazon Alexa, włącz lub wyłącz światło za pomocą Philips Hue, zmień temperaturę na termostacie za pomocą Nest, włącz i wyłącz telewizor, zmień kanał lub reguluj głośność, skutecznie eliminując potrzebę korzystania z pilota .

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolet elektrycznych i kompatybilności z poleceniami głosowymi, możesz przejrzeć gamę rolet sterowanych elektrycznie i zdalnie na stronie Newblinds . Oferują szeroką gamę produktów zaspokajających różnorodne gusta, z których niektóre są kompatybilne z wieloma różnymi asystentami głosowymi.

Technologia zrewolucjonizowała najbardziej przyziemne zadania

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologii, wykonywanie najbardziej przyziemnych zadań jest znacznie prostsze i czy odważymy się powiedzieć, że jest to zabawa? Oczywiście pralki i odkurzacze były obecne przed pojawieniem się postępu technologicznego; jednak nic nie może się równać z tym, jak technologia ulepszyła dziś te artykuły gospodarstwa domowego. Na przykład łatwiej jest prać i suszyć ubrania, a wszystko to dzięki automatycznej pralce z suszarką. Bezprzewodowe urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak odkurzacze i sprzęt ogrodniczy, ułatwiły nam wykonywanie prac domowych bez potykania się o ryzy kabli i oferują znacznie bardziej energooszczędne rozwiązanie. Dawno minęły czasy nieustannego prasowania i konieczności używania deski do prasowania, ponieważ możemy teraz parować lub prasować nasze ubrania, gdy jesteśmy zawieszeni.

Technologia zrewolucjonizowała również sposób, w jaki gotujemy i przechowujemy żywność. Postęp technologiczny w kuchni szczyci się wynalezieniem inteligentnych lodówek, kuchenek mikrofalowych, piekarników, zlewozmywaków i innych inteligentnych urządzeń. Inwestowanie w inteligentne urządzenia może oznaczać miesięczne oszczędności przez lata, ponieważ często są one wyposażone w funkcję, która pozwala monitorować zużycie energii w nadziei na zmniejszenie ilości odpadów, a także może ostrzegać właścicieli domów o wszelkich problemach, gdy są z dala od domu. Ten wynalazek ułatwił zarządzanie naszymi domami i nadal poprawia jakość życia, oszczędzając czas i energię. Listę korzyści dla inteligentnych domowych urządzeń kuchennych można przeczytać, klikając poprzedni link.

Na zakończenie

Podsumowując, dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii nasze domy zaadaptowały się na wiele różnych sposobów, podobnie jak wszystko, co ma swoje negatywy, ale w większości zmiana była głównie korzystna. Nowoczesna technologia oferowała i nadal oferuje wiele różnych, innowacyjnych sposobów zarządzania wszystkimi aspektami naszych gospodarstw domowych bez użycia rąk. Zaoszczędziło nam to również czasu na szukanie odpowiedzi online; kiedy inteligentne urządzenia domowe mogą odpowiadać na pytania po prostu za pomocą sterowania głosowego, pomagają nam zorganizować, a nawet wyeliminować niektóre przyziemne zadania domowe. Nowoczesna technologia oferuje również wiele zabezpieczeń, z którymi wcześniej nie byliśmy narażeni, ponieważ inteligentne urządzenia domowe pozwalają monitorować dom, nawet gdy jesteś poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *