Plusy i minusy sufitu napinanego

Nowoczesne sufity napinane to system sufitów podwieszanych składający się z folii PVC lub tkaniny nie zawierającej PVC (poliester), która rozciąga się i wpina się w specjalny plastikowy lub aluminiowy tor zainstalowany na głównym (konstrukcyjnym) suficie lub ścianach.

Dziś rynek materiałów budowlanych oferuje dziesiątki opcji materiałów sufitowych, a ustalenie, który z nich jest lepszy, nie jest takie proste. Dlatego postanowiliśmy zebrać wszelkie wskazówki dotyczące sufitów napinanych od profesjonalnych projektantów wnętrz, którzy wszystkie ich zalety i wady znają z codziennej pracy i praktyki. Ofertę znajdziecie na stronie https://www.dekodps.pl/cennik.html.

Zalety sufitów napinanych

Prosta instalacja

Główną zaletą sufitu napinanego jest jego prosta instalacja. Proces jest dość szybki i łatwy. Najpierw konstruktorzy instalują tor obwodowy, a następnie rozciągają na nim folię PVC. Aby naciągnąć folię należy ją najpierw podgrzać do 70 stopni Celsjusza za pomocą specjalnego termowentylatora. W przypadku sufitów poliestrowych (bez PCV) ogrzewanie nie jest wymagane, a tkanina jest naciągnięta prosto na szynach. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

Montaż sufitu napinanego w pomieszczeniu o powierzchni 20 metrów kwadratowych zajmuje średnio około 6 godzin. Dzięki temu nie potrzebujesz żadnych dodatkowych materiałów budowlanych ani narzędzi. I co również ważne, w procesie montażu minimalna ilość zabrudzeń.

Aspekty estetyczne

Sufity napinane są niezastąpione, gdy trzeba jak najszybciej wyremontować pomieszczenie. Nawet jeśli strop strukturalny jest nierówny lub ma widoczne połączenia lub pęknięcia między płytami, sufit napinany będzie wyglądał idealnie równo i bez szwów. Poza tym sufity napinane są dobrym sposobem na ukrycie przewodów i rur, a także na zamontowanie wbudowanych opraw oświetleniowych.

Trwałość

Niezawodność, praktyczność i trwałość to także mocne strony sufitów napinanych. Większość producentów udziela na swoje produkty od 10 do 15 lat gwarancji. Ponadto ich powierzchnia jest odporna na rozwój bakterii i grzybów.

Szeroki zasięg

Obecnie dostępna jest szeroka gama folii i tekstyliów poliestrowych – można wybrać opcję do każdego wnętrza. Sufity napinane są dość przystępne cenowo iw porównaniu do sufitów gipsowo-kartonowych oferują duży wybór różnych kształtów. Konstrukcje sufitów napinanych mogą być fantazyjnie ukształtowane lub wielopoziomowe, ułożone w rozgwieżdżone niebo lub wielokolorowe.

W zależności od koncepcji wnętrza można wybrać sufit, który optycznie powiększy pomieszczenie lub stworzy efekt idealnie równej śnieżnobiałej powierzchni. Dzięki nowoczesnym technologiom każdy wzór można wydrukować cyfrowo na płótnie w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Wodoodporność

Sufity napinane idealnie chronią wnętrze przed przeciekaniem – użytkownicy twierdzą, że po prostu zwisają, zbierając wodę i po usunięciu wody wracają do pierwotnego kształtu. Ale tutaj warto wspomnieć, że dotyczy to tylko folii PVC. Płótna inne niż PCV nie zatrzymują wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *