Jak oczyścić włosy z odpływu?

Włosy spływające do odpływu mogą powodować wiele problemów, od spowolnienia odpływu do całkowitego zatkania go. Aby zapewnić prawidłowy przepływ odpływu, musisz albo połamać włosy, albo wyciągnąć je z odpływu ręcznie.

Jak oczyścić włosy z odpływu?

Włosy to najczęściej problem, gdy prysznic, wanna lub umywalka nie odpływają prawidłowo. Najlepiej jest zaatakować problem bezpośrednio, więc gdy tylko zauważysz problem, wypróbuj niektóre z tych metod, aby go usunąć.

Domowe lekarstwo

Ten środek na zatkany odpływ włosów zawiera sodę oczyszczoną, ocet i zwalczający tłuszcz detergent do naczyń. Najpierw wylej trochę detergentu do odpływu. Następnie wlej do odpływu filiżankę sody oczyszczonej, upewniając się, że rzeczywiście dostanie się do odpływu. Zaraz po tym wylej filiżankę octu do kanalizacji. Powinno to spowodować syczenie w odpływie.

Po zakończeniu musowania odczekaj pięć minut i zagotuj trochę wody. Wrzącą wodę powoli wlewaj do odpływu. Soda oczyszczona i ocet pomagają rozbijać włosy w odpływie, a gorąca woda je oczyszcza. Po tym wszystkim możesz spróbować zanurzyć odpływ. Jeśli jest to uparte zatkanie, być może będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy. W razie problemu poproś o pomoc specjalistę https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/bielany/.

Szczypce

Podczas gdy zanurzanie odpływu może zadziałać, ręczne wyciągnięcie go z odpływu może jeszcze lepiej oczyścić włosy. Do tego będziesz potrzebować narzędzi. Śrubokręt, szczypce, latarka i gumowe rękawiczki powinny wystarczyć. Najpierw usuń korek spustowy, który może po prostu wyskoczyć. Skorzystaj z okazji, aby go wyczyścić, gdy jest wyłączony. Gdy masz już czysty otwór, użyj latarki, aby dostrzec włosy i użyj szczypiec, aby wyciągnąć je z odpływu. Po usunięciu włosów nalej trochę gorącej wody, aby upewnić się, że odpływ jest prawidłowo oczyszczany przed ponownym założeniem korka.

Narzędzie Zip-it

Narzędzie zip-it to długi, elastyczny kij z wbudowanymi zadziorami, aby oczyścić odpływy z takich rzeczy, jak włosy. Aby go użyć, włóż go do odpływu i rozprowadź. Gdy wyciągasz go z odpływu, zadziory powinny złapać wszelkie włosy i zanieczyszczenia, które zatykają odpływ. Po wyczyszczeniu zatkania wlej trochę gorącej wody, aby upewnić się, że odpływ jest czysty.

Usuń odpływ

Jednym ze sposobów na dotarcie do dna zatkanego odpływu jest wyjęcie całego odpływu i oczyszczenie go. Oto kroki, aby to zrobić, używając płaskiego śrubokręta, klucza, szczypiec z wąskimi końcówkami, standardowych szczypiec i rękawic.

Usuń korek.
Za pomocą klucza włóż go do odpływu i obróć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż się poluzuje.
Kiedy się poluzuje , wyjmij klucz i włóż szczypce.
Zablokuj szczypce na miejscu po zaciśnięciu na poprzeczce „X” odpływu.
Chwyć szczypce z wąskimi końcówkami kluczem lub standardowymi szczypcami jak najniżej i obróć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Gdy odpływ będzie wystarczająco luźny , obrócić szczypce, aż wyjdzie cały odpływ.
Po wyjęciu umyj odpływ w zlewie lub wiadrze, pamiętając o usunięciu wszelkich zanieczyszczeń lub włosów. Jeśli musisz wymienić odpływ, pamiętaj, aby zabrać go ze sobą do sklepu ze sprzętem, aby znaleźć zamiennik.

Jeżeli nie możesz sobie poradzić samodzielnie, to zawsze pomoże https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/targowek/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *